ˆ
Zmiana wielkości treści
Zmiana kontrastu serwisu
WyłączWłącz skróty klawiatury
Zmień interlinię
Przejdź do strony głównej

Biuletyn Informacji Publicznej

Gminy i Miasta Bisztynek
  • Logo Biuletynu Informacji Publicznej
  • Godło Rzeczpospolitej Polskiej
ˆ

Ekran szczegółów informacji - sprawa

Pobierz dane XMLSprawa: Wydanie dowodu osobistegoDrukuj informacjęSprawa: Wydanie dowodu osobistego

Szczegóły informacji

Wydanie dowodu osobistego

Niniejszy dokument jest wersją archiwalną.

Wydział: Stanowisko ds. obywatelskich

Ogłoszono dnia: 2021-07-04 21:42:37

Termin załatwienia

30 dni od dnia złożenia wniosku.

Osoba kontaktowa

Inspektor ds. obywatelskich.

Miejsce załatwienia

Urząd Stanu Cywilnego                                                                                                                                                                                         ul.Kościelna 39, 11-230 Bisztynek.

Telefon kontaktowy

Urząd Stanu Cywilnego - 89 718 80 46.

Adres e-mail

D3jtJVExQ4qkdo6osyB141Yis1KxK4Q04URZjcPA9PjvRryCv46VUFDi3aOPFCwFQZTHev0js5lnipYYC4sdw6LiUsXB43dVYd0SMTAisCmMCc+rMpQ0rhAvro+G8Bty/PoaoWnRdRnJE3znqpEG1nG3W8FLVMM3DbcloRZVrMVY356OzdmWns+mZ2LVMVGdQ+C7Y66YhLl7sEV5uzOZBg==

Sposób załatwienia

Miejsce odbioru

Urząd Stanu Cywilnego i Spraw Obywatelskich, ul. Kościelna 39, 11-230 Bisztynek.

Wymagane Dokumenty

 
1. Wniosek o wydanie dowodu osobistego i kolorowa fotografia.
2. Celem ustalenia tożsamości, do wglądu dotychczasowy dowód osobisty lub ważny paszport (gdy wniosek jest składany elektronicznie -  
     tożsamość osoby ubiegającej się o dowód ustalana jest przy odbiorze dowodu osobistego).
3. Tożsamość osoby, która nabyła obywatelstwo polskie ustalana jest na podstawie dokumentu podróży lub innego dokumentu stwierdzającego  tożsamość.

Czas realizacji

30 dni od dnia złożenia wniosku.

Opłaty

Bez opłat.

Uwagi

Wniosek o wydanie dowodu osobistego składa się w formie pisemnej; wniosek wypełnia i podpisuje własnoręcznie wnioskodawca, lub w formie dokumentu elektronicznego, na zasadach określonych w ustawie z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne (t.j. Dz. U. z 2020 r. poz.346, z późn.zm.).
Wymogi fotografii:
  • Fotografia (wykonana na papierze fotograficznym lub papierze fotograficznym przeznaczonym do drukarek) powinna być wykonana nie wcześniej niż 6 miesięcy przed dniem złożenia wniosku.
  • Do wniosku załącza się się kolorową fotografię osoby ubiegającej się o wydanie dowodu osobistego o wymiarach 35 ´ 45 mm, wykonaną na jednolitym jasnym tle, z równomiernym oświetleniem, mającą dobrą ostrość oraz odwzorowującą naturalny kolor skóry, obejmującą wizerunek od wierzchołka głowy do górnej części barków, tak aby twarz zajmowała 70-80% fotografii, pokazującą wyraźnie oczy, zwłaszcza źrenice, z widocznymi brwiami i przedstawiającą osobę w pozycji frontalnej, z zachowaniem symetrii w pionie, bez nakrycia głowy i okularów z ciemnymi szkłami, patrzącą na wprost z otwartymi oczami nieprzesłoniętymi włosami, z naturalnym wyrazem twarzy i zamkniętymi ustami.
  • Do wniosku składanego w postaci elektronicznej załącza się plik zawierający fotografię o rozdzielczości co najmniej 492 ´ 633 piksele i wielkości nieprzekraczającej 2,5 MB, tak aby fotografia zachowywała proporcje odpowiadające fotografii o wymiarach 35 ´ 45 mm, spełniającą wymogi, o których mowawyżej.
Osoba z wrodzonymi lub nabytymi wadami narządu wzroku może załączyć do wniosku fotografię przedstawiającą ją w okularach z ciemnymi szkłami. W takim przypadku do wniosku załącza się również orzeczenie o niepełnosprawności osoby do 16 roku życia lub orzeczenie o stopniu niepełnosprawności osoby, która ukończyła 16 lat, z powodu wrodzonej lub nabytej wady narządu wzroku.
Osoba nosząca nakrycie głowy zgodnie z zasadami swojego wyznania może załączyć do wniosku fotografię przedstawiającą ją w nakryciu głowy, o ile wizerunek twarzy jest w pełni widoczny. W takim przypadku do wniosku załącza się zaświadczenie o przynależności do wspólnoty wyznaniowej zarejestrowanej w Rzeczypospolitej Polskiej.
Do wniosku składanego w postaci elektronicznej załącza się odwzorowanie cyfrowe orzeczenia lub zaświadczenia (w tej sytuacji oryginał składa się przy odbiorze dowodu osobistego), albo zawierający orzeczenie lub zaświadczenie dokument elektroniczny opatrzony bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym przy pomocy kwalifikowanego certyfikatu lub podpisem potwierdzonym profilem zaufanym ePUAP.
W uzasadnionych przypadkach organ gminy może wydać dowód osobisty na wniosek, do którego została dołączona fotografia przedstawiająca osobę z zamkniętymi oczami, innym niż naturalny wyrazem twarzy lub z otwartymi ustami.

Podstawa prawna

Ustawa z dnia 6 sierpnia 2010 r. o dowodach osobistych  (t.j. Dz.U. z 2021 r., poz. 816 z późn. zm.)
Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 7 stycznia 2020 r. w sprawie wzoru dowodu osobistego, jego wydawania i odbioru oraz utraty, uszkodzenia, unieważnienia i zwrotu.  (Dz.U. z 2020 r., poz. 31).
Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 26 lutego 2019 r. w sprawie warstwy elektronicznej dowodu osobistgo (Dz. U. z 2019 r., poz. 400).

Załączniki

« powrót do poprzedniej strony